Malé velké nezbytnosti...

16.03.2017

nedávno mi bylo vyčtené,že mírně přitvrzuji, co se článků týče (asi narážka na předchozí výlev Moderní matka), takže jsem se rozhodla, že napíšu článek o ničem..teda on není tak úplně o ničem, spíš je o deseti kilech, co tahám na rameni, když někam vyrážíme.....

 Kdysi dávno předávno, když jsem ještě spala celou noc a zdálo se mi o tom,jak hodné, krásné a klidné miminko (i ty naivko) budu mít, jsem napsala "článek" o obsahu mojí kabelky. Už tenkrát jsem byla strašně zvědavá, jak se to všechno po porodu změní...no, že se to změní až tak jsem vážně nečekala...tohle je obsah mojí staré dobré a hlavně malé kabelky..neměla jsem ji přes pět mesíců, byla totiž malá a jen moje (článek Potřeby bez závazků na https://tehotna-29-ka.webnode.cz/blog/)..teď už je všechno jinak....

Dneska už je všechno trochu jinak, moje (spíš naše) kabelka, teda spíš brašna narostla do obřích rozměrů a nějak v ní už není moc místa pro mě..tak tady ji máte...kdo čekal klasickou přebalovací tašku,tak mě asi hodně málo zná..nenávidím přebalovací tašku. Nosila sem ji asi měsíc, nikdy sem v ní nic nemohla najít a když už jsem to našla,tak sem musela polovinu obsahu vyházet,abych se k dané věci mohla vůbec dostat..takže mým prvním cílem bylo najít tašku obřích rozměrů, do které by se dal složit i malý stan( kdybych to náhodou vzdala a chtěla od všeho prchnout), ale přitom vypadala normálně (jako že já jsem normální a nejen máma s umaštěnýma vlasama a kruhy pod očima)..tímto děkuji svojí drahé mamince, která mě zná a našla tuhle brašnu,která pojme i menšího člověka (H&M)..a teď už o samotném obsahu:

1. přebalování-protože zákon schválnosti funguje zaručeně: přebalovací podložka a pytlík na h..., teda použité pleny sem chtěla říct, protože jak už víte, my máme "bambusky", dále krémy a vhlčené kapesníky (ano, vím,že nikdo je nepoužívá, protože jsou strašně moc škodlivé a nezdravé a bůhvícovšechnoještě, ale já si nějak nedokážu představit, když se Vám Váš zázrak znečistí mimo domov, jak mu ten zadek prostě jinak myjete? Ráda přijmu jakýkoliv typ..PS: mokrou žínku v pytlíku nosit ale fakt nehodlám!!!!)

2. jídlo - sněd´ sem mámu, sněd´ sem tátu: termoska (jsem nějak ujetá na tučnáky), láhev (Avent s motivem budoucího povolání, bude to zubař sem řekla), dávkovač na mléko (Tescoma, miluju ho i v noci, když nevidím a poslední, co zvládám je držet v ruce odměrku), čistou plenu a jednorázové bryndáky, a protože už je mladý pán dost starý,tak už i svačinu "CUC", jak tomu říkám, protože už je dost starý a taky zmlsaný a tohle praktický balení mě prostě hrozně baví.

3. Hračky a dudlík: jedna paní Žirafa na spaní (jedna teta), druhá paní Žirafa na hraní(druhá teta), nesmí chybět Cíca Míca (IKEA) a občas ještě pan Tyger (ale ten už je dosti neskladný) a náhradní dudlík, protože už se mi asi 10x stalo, že sem ten aktuální někde zapomněla a pak to tomu dítěte vysvětlujte, že jo?!

4. Mámy koutek - mobil, pěněženka a Eos balzám...víc ani ťuk..chybí tam klíče (ty tahám po kapsách,protože nejsem nikdy schopná je v kabelce najít,ale to není vina mateřství,ale moje, to se mi stává snad od doby, co sem dostala první klíč) a papírové kapesníky (ty totiž nechám doma téměř vždycky, takže buď si nějaké koupím za běhu, nebo somruju po ostatních a nebo popotahuju..princezna fakt...)


Toť vše..víc se nám (ano nám, protože moje taška to fakt není) do tašky už nevejde..teda občas se tam usídlí náš stopadesátikilovej kocour a já ho pak tahnu až skoro k autu než mi to dojde..takže mi veřtě,že taška pojme i menšího člověka, protože ten chlupatej tlusťoch jako menší člověk váží..a co máte ve svojí kabelce vy?